Site Overlay

Jaký byl náš rok na Zélandu

Využil jsem víza z února 2020 (začátek covidu). Získat víza tehdy byla „výhra v loterii“. Žádalo tisíce uchazečů na pouhých 1200 volných míst. Erika zažádala o sezóní SSE víza po příletu, protože už jí bylo více jak 35 let.

Září

🏦Celý měsíc v Aucklandu. 10 dní jsme zakládali 2 bankovní účty na 16 návštěv banky. Vyřizování SSE víz pro Eriku. Měsíc po očkování jsme řešili obří bouli na krku. Zákrok v nemocnici.

Říjen

🚘Koupili jsme auto. Snažili jsme se domluvit operaci v nemocnici. Návrat domů.

Listopad

🏥Celý měsíc jsem řešil operaci v Česku. Erika pracovala na kiwi prunning v Gisborne.

Prosinec

🥝Po příletu jsme pracovali na kiwi prunning v Gisborne až do vánoc. Hodně často pršelo. Někdy se pracovali i za deště. Oslavili jsme vánoce s přáteli.

Leden

⛆ Cestování: Rotorua, Tongariro, New Plymouth, Tauranga. Hledání práce. Začlo pršet.

Únor

🥝Kiwi thinning v Tauranze.☔ Celé týdny pršelo.. 10 dní ve Wellingtonu. Zrušený trajekt. Unikli jsme hurikánu. Vláda zpřísnila pravidla pro SSE víza. Nemohli jsme najít práci. Zkusili jsme pears picking a packing shed v Motuece. Problémy s prací kvůli vízům.

Březen

🍒Cherry pruning v Cromwellu.

Duben

🚘Rozbila se nám automatická převodovka v autě. Celý měsíc jsme žili na parkovišti. Mt Cook, Lake Pukaki, Lake Tekapo.

Květen

🏙️Opravili jsme a prodali auto v Christchurch. Přeletěli jsme do Aucklandu na poslední týdny.

Slovo na závěr

Za 9 měsíců jsme se rozhodně nenudili. Pořád bylo co řešit. Bohužel jsme neviděli zdaleka všechno. Northland, Milford Sound a celé East Coast jsme museli vynechat. Bohužel jsme skrz počasí a problémy s vízama toho tolik nenapracovali. První práce byla hotová na vánoce. Poslední skončila příchodem zimy v dubnu.