Martin Moucha

#beforeafter 4

Přináším dalších pár srovnání úpravy fotek z roku 2021 v mé oblíbené kategorii.

Podzimní Vyhlídka u Lvíčka, Hruboskalsko

Podzimní východ slunce v oblíbeném Hruboskalsku. Po hodině čekání slunce přesvítilo mraky a byla z toho pěkná podívaná. Na živo to vypadalo ještě líp. Při úpravě bylo potřeba poradit si s přepaly v horní části fotky. Je vidět že si s tím Lightroom hravě poradil i bez skládání různých expozic. Pořád používám VSCO Film presety na barvy.

Uvala Zavratnica, ostrov Pag, Chorvatsko

Nejoblíbenější dronovka z letního Chorvatska. Musel jsem si poradil s celkově přepálenou fotkou. Vybíral jsem preset do teplejších barev, kde krásně vynikne voda. Chvilku jsem si hrál ještě s vinětaci a bylo hotovo.

Hrad Vranov/Pantheon, Malá skála

Podzimní východ slunce z dronu. Hledal jsem správný preset na pohádkové barvy, pohrál si s oblohou a vyretušoval dům.

Dračí skály, Mariánská vyhlídka, Hruboskalsko

Tady je pěkně vidět co všechno jde udělat z jedné fotky. Už roky fotím všechno 'one shot' a netahám sebou stativ pro focení bracketingu. Nějak jsem si k tomu nenašel nikdy cestu. Moderní čip foťáku a Lightroom si většinou poradí. Důležití je nemít žádné přepaly na slunci. Čekal jsem víc jak hodinu než slunce zasvítí. Nakonec zasvítilo jen na chvilku přes mraky

Třetí rybník, Všeň

Jedna z posledních fotek minulého roku. Je na ní vidět jak jí černobílá dodá dramatičnosti a taky kolik retuší je někdy potřeba udělat. Speciálně na retuše jsem se soustředil celý poslední rok.

Jak se vám fotky líbí? Už se těším na další srovnání.