Martin Moucha photo

#beforeafter 2

Další příspěvek do kategorie before/after (předtím/potom) za rok 2019.

Stále Lightroom a VSCO film presety ve variantách portrait, soft a vib. Lepší možnosti díky většímu dynamickýmu rozsahu a 26mpix fotkám z Canonu 6D mark II.

První fotka je z vodopádů Jedlová v Jizerských horách. Nejvýraznější je tady použití polarizačního filtru bez kterého by voda nebyla průhledná. Musel jsem taky štětcem ztmavit odlesky na kamenech kam dopadalo světlo prosvítající mezi stromy. S delším expozičním časem se už voda na vrchu vodopádu začala lesknout, tak jsem ji musel taky ztmavit. Na barvy jsem použil preset VSCO film Agfa Vista 100 portrait.

Pekařova brána na cestě z Vyskeře do Sobotky Podtroseckým údolím. Ten den jsem jel z dalšího výletu a měl jsem štěstí na nejlepší nasvícení skály večerním světlem a podzimní barvou listí. Na první pohled to vypadá že tam není moc úprav a je to jenom HDR, ale není to tak. Díky velkýmu kontrastu jsem musel použít hodně lokálních úprav se štětcem. Zesvětloval jsem všechna tmavá místa a nejvíc ho bylo potřeba v pravé části fotky. Vynikla tak ještě víc podzimní barva listí. Malej detail už je že jsem ještě retušoval značku na konci silnice, svýho skútra :-) a malou šmouhu od smítka co mam v objektivu vlevo nahoře. Agfa Vista 100 soft preset.

Kamarádka Anastázie na molu u Nebákovského rybníka při našem společným výletu Českým rájem. Tady mi nejvíc pomohl již zmíněný lepší dynamický rozsah rawu z novějšího čipu ve foťáku. Ještě nedávno bych nemohl ty největší přepaly ztmavit a bylo by tam jen bílé vypálené místo. Drobná retuš, zesvětlení očí a přidání filmového zrna/šumu. Mimochodem Nasťa taky fotí. Můj oblíbený Agfa Vista 800++ preset..

Jarní fotka u rybníku Vežák u Hrubé Skály. Tady bylo taky víc práce než to na první pohled vypadá. Hodně práce mi dalo zesvětlení skal a stromů v pozadí a ztmavení oblohy tak aby to vypadalo přirozeně. Pak už jen narovnání zkreslení objektivu a srovnání horizontu. Agfa Vista 800 soft preset.

Poslední fotka je z prvního výletu do Hruboskalska v Českým ráji po návratu z Kanady. Podařilo se mi navodit smutnější atmosféru a ztmavit nebe. Vyretušovat vyrytý nápisy ve skále bylo v Lightroomu jednoduchý. Agfa Vista 800 soft preset.