Martin Moucha photo

​Canon 6D mark II první postřehy

​Už pár let jsem koukal po nový zrcadlovce.

Bohužel nebylo moc z čeho vybírat. Lepší tělo od Canonu by mě vyšlo na cca 85 tisíc a Sony na tom taky není lépe a k tomu ještě přidává nevýhody bezzrcadlovek. A pak vyšel nástupce mého Canonu 6D. Canon mu říká 6D mark II. Sepíšu sem všechny výhody a nevýhody podle důležitosti.

Canon 6D mark II

výhody

nevýhody​

Dynamický rozsah

Hodně se na internetu řeší dynamickej rozsah. To je věc která mě taky trápila. Pak jsem si o tom začal něco hledat a zjistil jsem že je to jenom u nizších citlivostí do iso400, pak už je to v pohodě. Mělo by to být kvůli nově použité technologiii ostření dual-pixel AF. Nechápu že si tohle Canon dovolí a ještě to ospravedlní tím že je to vlastně entry-level full frame. Naštěstí to v praxi moc nepoznáte. Projevuje se to zvýšením hladiny šumu při přeexponování o 3EV a s tím se v praxi pokud správně exponujete jentak nesetkáte. Sám zesvětluju maximálně něco málo přes 1EV a s tím mělo už původní 6D někdy problém.

První dojmy

Jako první mě zaujala kvalita zpracování a pořád skvěle kompaktní rozměry foťáku. Všechno ostatní od zvuku závěrky po menu se podařilo taky dobře vylepšit. Hodně se mi líbí nový výklopný a dotykový displej a jeho barvy. Né že bych to extra potřeboval, ale skvěle se s ním fotí selfie. Nový systém ostření v kombinaci s dotykovým displejem funguje skvěle.