Martin Moucha photo

Before/after

Tohle jsem chtěl vždycky někomu ukázat jak by vypadala nějaká moje fotka před a po úpravě.

Před a po úpravě

Vybral jsem pár fotek kde bude vidět barevnej rozdíl v úpravě fotek z RAWu. Nejsou to ani ty nejlepší a ani ty nejsložitěji upravený. Fotky upravuju v Adobe Lightroom CC v již zmiňovaném formátu RAW. Tenhle program je podle mě nejlepší na úpravu fotek a má ještě skvělou knihovnu na různé řazení/exporty. Dobrá alternativa je i český Zoner Photo Studio který už umí taky spoustu skvělých funkcí.

U první fotky jsem srovnal linie funkcí auto která najde všechny vertikální a vyrová je kolmo k ose focení. Skvělé na focení právě architektury. Pak jsem ještě aplikoval můj oblíbený VSCO Agfa Vista 100 preset. Menší zostření věže a sochy na kašně.

Jako vždycky VSCO Agfa Vista 100 preset, úpravy kontrastu, zřetelnosti a živosti barev.

Tady to chtělo vybrat profil objektivu na úpravu soudkovitosti objektivu Samyang 14mm aby fotografie nepůsobila tak kulatě.

Z téhle mam radost. Dřív jsem takové fotky házel do koše. Dnes už má Lightroom funkci dehaze která odstraňuje mlhu/šedý závoj na fotkách focených například z velké dálky. Nakonec díky formátu RAW šla fotografie celá prosvětlit a vytáhnout barvy. Jeden kamarád mi dokonce napsal jestli to nebe není až moc vytáhlé. Není, ten den to takhle nad inverzí skutečně vypadalo.

Poslední z focení s kamarádkou Klárkou. Tady je vidět jak jde z obyčejné fotka udělat zajimavá která připomíná kinofilm.

Slovo na závěr

Samozřejmě bych našel ještě spoustu fotek kde jsem retušoval lidi/auta, zesvětloval nebe nebo upravoval obličeje, ale ty vám ukážu zas někdy příště :)